Aktualności

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności to informacja, którą do końca marca szkoły, inne organizacje publiczne, a także organizacje pozarządowe muszą zamieścić na swoich stronach internetowych.

To krótka informacja o tym, w jaki sposób Państwa strona internetowa dostosowana jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Ponadto zawiera przekaz na temat dostępności architektonicznej Państwa placówki.

Deklaracja dostępności opiera się na szablonie, którego należy się trzymać. Same informacje o dostępności to jednak tylko część pracy. Drugą musi wykonać informatyk, który we właściwy sposób oznaczy Państwa informacje, aby mogły zostać automatycznie zweryfikowane przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Warto zrobić taką deklaracją raz i to od razy dobrze. Potem będzie o wiele łatwiej ją modyfikować i dostosowywać do kolejnych wymogów. Warto ją także opracować i zamieścić na stronie przed 31 marca 2021 r., kiedy to upływa termin przesłania raportu do Głównego Urzędu Statystycznego w tej sprawie. Podpowiemy także, jak poradzić sobie z raportem.

Zachęcamy więc do kontaktu. Przygotujemy taką deklaracją dla Państwa, opracujemy wymagane treści, w razie wątpliwości skonsultujemy i zamieścimy na Państwa stronie internetowej.

Przykładowe deklaracje dostępności znajdziecie Państwo poniżej. Niech nie zwiedzie Państwa ich treść, bo to w zasadzie najprostsza rzecz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *