Dyplomy, listy gratulacyjne i inne grafiki użytkowe

Wstęp

Tworzenie projektów graficznych jeszcze nigdy nie było tak intuicyjne i tak bogate w możliwości. Program Canva oferuje tysiące szablonów graficznych na różne okazje, np. dyplomy, plakaty, listy gratulacyjne, plany lekcji, grafiki do mediów społecznościowych itp. Dzięki niemu nauczyciel ma dostęp do dziesiątek tysięcy legalnych i niepowtarzalnych zdjęć, które można wykorzystać w swoich projektach, ale mogą one także stanowić inspirację dla stworzenia własnych zdjęć. To oferujemy podczas szkolenia dla nauczycieli z obsługi programu Canva.

Forma: szkolenie stacjonarnie lub online
Czas: 30-45 min.

Tematyka

Spotkanie szkoleniowe zakłada zrealizowanie następujących treści:

  1. Założenie konta w systemie.
  2. Omówienie zasad pracy z programem oraz jego darmowej i w pełni funkcjonalnej wersji dla nauczycieli.
  3. Prezentacja gotowych projektów wykonanych w programie.
  4. Przygotowanie dyplomu wraz z prowadzącym spotkanie.
  5. Pobieranie gotowych projektów.
  6. Dodatkowe możliwości programu.

Korzyści

Nauczyciele będą potrafili wykorzystać dziesiątki tysięcy szablonów, zdjęć i grafik do użycia podczas tworzenia na przykład dyplomów, listów gratulacyjnych i wyróżnień np. na zakończenie roku szkolnego. Praca w programie jest na tyle intuicyjna i prosta, że już po wspólnym przygotowaniu przykładowego dyplomu wiele osób będzie w stanie polubić ten program na tyle, że przygotuje inne własne materiały. Jest to nieoceniona pomoc w trakcie roku szkolnego, ponieważ pozwala spersonalizować i jednocześnie nadać charakter typowy dla szkoły opracowywanym projektom. Będa one na pewno wyjątkowe i dopasowane tylko do potrzeb konkretnej szkoły i osób.

Jeśli ktoś się jednak zaprzyjaźni z programem, to oferuje on o wiele więcej możliwości do wykorzystania także w trakcie roku szkolnego. Można za pomocą programu projektować gotowe materiały związane z promocją szkoły i przekazywać je do wydruku profesjonalnym firmom graficznym.

Unikatowe szablony, nietuzinkowe i przede wszystkich w legalny sposób pozyskane zdjęcia i grafiki  – to wszystko przyniesie niesamowite efekty.