Bądź na bieżąco z nowościami i zaciekaw nimi uczniów

Wstęp

Doświadczenie w obsłudze programów do zdalnej nauki warto rozszerzyć o dodatkowe narzędzia, które pozwolą nauczycielowi wyjść poza schemat. Uczeń potrzebuje wciąż nowych bodźców, w dodatku każdy uczeń innych. Nie wystarcza już praca w wybranym komunikatorze, za pomocą kamer i udostępniania ekranu. Istotne jest to, co nauczyciel jest w stanie udostępnić uczniowi, czym będzie potrafił zaciekawić, zmotywować do odrabiania prac domowych.

Forma: szkolenie stacjonarnie lub online
Czas: 2 x 45 min. lub 3 x 45 min.

Tematyka

Oto propozycja tematów w tym szkoleniu. Proponujemy wybór dwóch lub trzech, abyście Państwo nie byli znudzeni, a jednocześnie abyście efektywnie wykorzystali spędzony z nami czas.

  1. Testowanie przy użyciu TestPortal.pl
  2. Tworzenie quizów w Quizizz.com i Kahoot.it
  3. Budowanie interaktywnych prezentacji i infografik w Genial.ly
  4. Tworzenie map myśli przy wykorzystaniu Mindmeister.com
  5. Efektowne i efektywne zadania w Wordwall.net

Korzyści

Nauczyciele zdobędą pomysły na wykorzystanie nowych narzędzi podczas swojej zdalnej. Nabędą umiejętności w poruszaniu się w tych narzędziach. Będą potrafili stworzyć bezpieczne i ciekawe testy, atrakcyjne quizy i zadania, ciekawe prezentacje oraz mapy myśli.

Dyrekcja zyska w swoim gronie nauczycieli, którzy podczas pracy zdalnej, a także w czasie pracy stacjonarnej będą potrafili zyskać uwagę uczniów poprzez wykorzystanie ciekawych narzędzi.

Pragniemy pokazać nauczycielom, że w pracy zdalnej, którą wykonują już od niemal roku, można zastosować nieszablonowe rozwiązania, które pozwolą im przyciągnąć uwagę uczniów.